Usuwanie informacji google o infekcji strony www

Jeżeli w wynikach wyszukiwania google Twoja strona www została oznaczona jako zainfekowana powinieneś podjąć natychmiastowe działania, mające na celu usunięcie informacji o infekcji!

 

Po wykryciu infekcji na Twojej stronie www google może oznaczyć ją informacją „Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów”. Wygląd takiej informacji zwykle jest zbliżony do ukazanego na poniższym screenie.

 

Aby usunąć informacje o infekcji niezbędne jest „oczyszczenie” Twojej witryny z wstrzykniętego kodu, zaktualizowanie wszelkich silników, pluginów, wtyczek. Bezwzględnie należy dokonać zmian haseł do panelu CMS strony oraz panelu serwera, bazy danych itp.

Następnym krokiem jest zgłoszenie do google „Prośby o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia dla witryny”. W zgłoszeniu tym należy wskazać jakie działania zostały podjęte w celu usunięcia infekcji.

Jeżeli wszystkie kroki zostały wykonane prawidłowo należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na usunięcie informacji, o którym to google poinformuje właściciela witryny poprzez e-mail.

Przeczytaj więcej o przyczynach ataków oraz infekcji stron www, oraz o sposobach ich usuwania.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w celu usunięcia informacji z google, o tym że „Twoja witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów”, skontaktuj się z nami niezwłocznie!