PrestaShop Day Warsaw za nami

11.10.2018 w Warszawie odbył się pierwszy w Polsce PrestaShop Day. Powitanie rozpoczął CEO PrestaShop Alexandre Eruimy, który w prezentacji The future of PrestaShop opowiedział o planach rozwojowych PrestaShop, o tym co nas czeka w już niedalekiej przyszłości oraz o trendach, które wpływają oraz z pewnością wpłyną na dalszy rozwój tego oprogramowania.

Dodatkowo mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kilku ciekawych wykładach oraz prezentacjach związanych z zagadnieniami e-commerce w Polsce oraz na świecie. Tematyka, która jest nam szczególnie bliska to kwestie optymalizacji działania sklepów internetowych, zapewnianie funkcjonowania, obsługi ruchu podczas typowych dla e-commerce peeków (Cyber Monday, Black Friday, święta Bożego Narodzenia ) oraz oczywiście ciekawa prezentacja na temat SEO, pozycjonowania ora zapewnienia widoczności w wyszukiwarce google.

PrestaShopDay do spotkania społeczności związanej z oprogramowaniem PrestaShop, odbywające się w na całym świecie. Biorą w nim udział zarówno twórcy, programiści, webdeveloperzy, dostawcy usług hostingowych, agencje marketingowe jak również osoby prowadzące sklepy na tym oprogramowaniu. To połączenie pozwala na ciekawą formę wymiany informacji oraz doświadczeń w szerokim przekroju.

Jak zawsze po tego typu spotkaniach odczuwam dużą wartość dodaną. Sporo informacji, trochę nowości, trochę pytań, trochę dyskusji…
Wymiana informacji oraz doświadczeń pozwalają w jeszcze szerszy sposób spojrzeć na kwestie optymalizacji sklepów internetowych, audytów sklepów internetowych oraz oczywiście produkcji sklepów internetowych.

 

  • Warszawa