17 Targi Ehandlu w Warszawie

17 Targi Ehandlu były doskonałą okazją aby porozmawiać o tym co ciekawego dzieje się i będzie się działo w branży e-commerce. A najgorętsze tematy są naprawdę ciekawe, jednocześnie stawiają niemałe wyzwania dla branży.

Tegoroczne targi chyba w dość dobry sposób obrazują rynkowe trendy i potrzeby. Rynek e-commerce jest wysoce konkurencyjny i konkurencja ta cały czas rośnie. Przy jednocześnie rosnących kosztach zatrudnienia oraz ogólnych problemach z zasobami ludzkimi wyraźnie uwidaczniają się potrzeby wszelkiej możliwej optymalizacji.

Widać też wyraźnie, że na rynku jest wiele podmiotów, które rozwijając się docierają do „słynnej ściany” i poszukują rozwiązań aby ją przeskoczyć. To właśnie do nich skierowana jest spora część oferty targów.

Kolejnym uwidoczniającym się coraz bardziej trendem jest omnichannel, który w moim przekonaniu obecnie jest najlepszym sposobem na biznes z e-commerce.

Podczas targów nie zabrakło też ciekawych prelekcji i prezentacji, z których zawsze staramy się wyłuskać coś ciekawego i nowego. Z najciekawszych tegorocznych wymienić możemy:

  • Pozwól klientowi wypróbować produkt zanim go kupi – wzrost sprzedaży i mniej zwrotów dzięki Rozszerzonej Rzeczywistości
  • Jak rozwinąć biznes globalnie? Narzędzia wspierające procesy eksportowe.
  • Jak wygrać w Google Ads w 2020 roku? Automatyzacja + Human Intelligence!
  • Reklama na facebooku: Optymalizacja budżetu na poziomie kampanii. Czy jest czego się bać?
  • Cross border e-commerce. How to win clients abroad.

Podsumowując. Kompleksowe rozwiązania, integracje, logistyka i marketing, szybkie płatności i płatności odroczone, cross border, omnichannel, automatyzacja wszystkiego co da się zautomatyzować i wreszcie rzeczywistość wirtualna pozwalająca w jeszcze lepszym stopniu ocenić produkt przed zakupem. To tylko niektóre z najciekawszych aspektów branży.